Rok 2022 został ogłoszony rokiem Ignacego Łukasiewicza, to w ten sposób Sejm RP chciał podkreślić jego wkład w rozwój polskiej gospodarki i przemysłu oraz zaangażowanie w walce o niepodległość.

Fundacja PGNiG S.A. jest zleceniodawcą konkursu – Programu Grantowego „ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA”, którego celem jest wsparcie inicjatyw upamiętniających polskiego wynalazcę. Konkurs skierowany jest nie tylko do organizacji pozarządowych, ale także do samorządów i ich jednostek organizacyjnych, instytucji kultury, szkół i przedszkoli. W ramach grantu można się starać o kwotę 100 tyś zł, a projekty mogą być składane w dwóch kategoriach zależnie od kwoty, tj. 5 tyś – 50 tyś i 50 tyś – 100 tyś zł. Wnioski można składać do 31 marca 2022 roku za pośrednictwem strony www.rozgrzewamypolskieserca.pl.

Jeśli wcześniej nie mieli Państwo możliwości korzystania z Generatora Wniosków zapraszamy do kontaktu z nami, pomożemy przejść przez ten proces w ramach bezpłatnego doradztwa prowadzonego przez Pilski Bank Żywności Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych subregionu pilskiego finansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego więcej tutaj.